ANIMACIJE

Udžbenik 167. str

Danas ćemo govoriti o još jednom važnom elementu multimedije - o animaciji. Za vas sam snimio kratki film koji će vam pokazati kako na računalu možemo napraviti animaciju pa vas molim da ga pogledate.

gif

Predrag Matko

ZADATAK

Nakon što ste pogledali film pokušajte sami napraviti animaciju (onako kako je pokazano u filmu) a temu možete sami odabrati.

MULTIMEDIJA KAO POMOĆ PRI UČENJU

Udžbenik str. 174. – 178.

Do sad smo obradili fotografiju, animaciju i video kao osnovne elemente multimedije. Kako bi neko gradivo što lakše naučili i usvojili koristimo različite multimedijalne podatke. Različiti izvori iste informacije omogućavaju nam da neki sadržaj lakše usvojimo (netko od nas najlakše uči iz teksta, netko više voli sliku dok netko najviše nauči ako sam pokuša nešto napraviti).

Danas ćemo tako govoriti o programu Geogebra koji nam pomaže da što bolje usvajamo nastavne sadržaje iz matematike.

Pogledajte video a zatim samostalno riješite zadatke.

Multimedija  - geogebra

Predrag Matko

ZADATCI:

1. Koristeći geogebru nacrtaj pravokutnik a zatim tu sliku spremi u OneNote
  2. Koristeći geogebru nacrtaj dva trokuta  a zatim tu sliku spremi u OneNote
  3. Pregledaj neke od dostupnih sadržaja za 5. razred OŠ i prekopiraj URL adresu onog koji ti se najviše svidio.

Kako bi ponovili naučeno u programskom jeziku Python pripremio sam vam nekoliko zadataka.

Zavrsno ponavljanje.docx

Petlje u Pyhonu

Petlje su naredbe koje ponavljaju druge naredbe.

Danas ćemo govoriti o naredbi for koja predstavlja petlju za koju znamo koliko će se puta ponavljati.

Pogledajte priloženi video petlje

Petlje u Pythonu.docx

OneNote

Korištenje aplikacije OneNote

Kako bi što lakše organizirali nastavne materijale, kako bi na jednom mjestu mogli surađivati i rješavati postavljene zadatke krećemo s korištenjem aplikacije OneNote.

Da bi mogli pratiti nove nastavne sadržaje koje sam za ovaj tjedan pripremio za vas iz popisa predmeta odaberite Općenito   ( General ).  Na vrhu odaberite VIŠE  a zatim Class Notebook. Napominjem da nakon odabira Class Notebook-a treba obavezno PRIČEKATI možda i do 1 minute kako bi se otvorila razredna bilježnica.

U slučaju da je na vašem tabletu instalirana nova aplikacija OneNote pritiskom na Class Notebook otvoriti će se vaša virtualna bilježnica i krenuti ćemo s nastavom.

S lijeve strane virtualne bilježnice imate 3 stavke (Nedavno korišteno.. , Moja bilježnica i bilježnicu razreda) Otvorite bilježnicu razreda.

Slika na kojoj se prikazuje snimka zaslonaOpis je automatski generiran

U slijedećem stupcu sad se nam otvaraju sekcije

Nastavni sadržaji – tu vam ja postavljam nove nastavne sadržaje koje ćemo učiti u narednom periodu

Vaša osobna mapa – prostor u kojem morate rješavati zadatke koje vam postavljam svaki tjedan

Prostor za suradnju – mjesto gdje svi u razredu možemo pisati kako bi riješili neki zadatak

Unutar sekcije Nastavni sadržaji otvorite Informatika – ta sam za vas pripremio nastavne sadržaje koje morate pročitati, proučiti, (stvari možete samo čitati a nikako mijenjati), naučiti ono najbitnije i riješiti zadatke ako postoje,(a sigurno postoje 😉 ).

Vašu osobnu mapu (ovdje na slici je Patrik Pilat) koristimo kako bi sami vodili bilješke. Tako je stranica Nastavni materijali zamišljena da svatko od vas zabilježili one stvari koje smo učili  a svakako su bitne za upamtiti – znači ovdje sami vodite zabilješke o  onome što učimo, dodajete svoje komentare, podvlačite najbitnije dodajete ono što ste sami pronašli o zadanoj temi, itd.

Stranica Domaća zadaća – mislim da vam je jasno, služi za rješavanje svih onih zadataka koji su u nastavnom sadržaju zadani.

Stranica Zabilješke  - dodana je tu da spremite neke stvari koje ne smijete zaboraviti a ne spadaju baš pod nastave (npr. Dogovor kad ćemo se svi sastati na video konferenciji)

I na kraju sekcija Prostor za suradnju –  zamišljena je kao mjesto na kojem možemo svi u razredu sudjelovati na nekom zajedničkom projektu

Slika na kojoj se prikazuje snimka zaslonaOpis je automatski generiran

Zadatak – u prostor za suradnju na stranici Učimo zajedno INF napiši kratki pozdrav

Koristenje aplikacije OneNote.docx

ON-LINE NASTAVA INFORMATIKE

Dragi učenici

uskoro očekujte da ćemo na ovim stranicama pored Yammera i Teamsa imati materijale potrebne za nastavu informatike

Krenimo od nečeg što već poznajemo - osnovne naredbe u Pythonu.

Osnovne naredbe.docx