> Nastava
Nastava

POVRATAK NA NASTAVU UŽIVO - A MODEL ZA UČENIKE PŠ "J. KAMENAR" VRHOVAC, PŠ PODBREŽJE, PŠ ZORKOVAC I PŠ VIVODINA

Autor: Gordana Basar, 25. 10. 2020. 20:30

Poštovani roditelji i dragi učenici,

u tjednu pred nama vraćaju se učenici područnih škola sa samoizolacije u svoje učionice u područnim školama, što me posebno veseli. Nadam se da ste svi zdravi i spremni za učenje i rad u školi.

Raspored povratka je sljedeći:

1) utorak - 27.10.2020. godine s nastavom uživo počinju učenici PŠ Podbrežje i PŠ Zorkovac,

2) srijeda - 28.10.2020. godine s nastavom uživo počinju učenici 3. i 4. razreda PŠ "Juraj Kamenar" Vrhovac,

3) četvrtak - 29.10.2020. godine s nastavom uživo počinju učenici 1. i 2. razreda PŠ "Juraj Kamenar" Vrhovac i učenici od 1. do 4. razreda PŠ Vivodina.

Sretno !

Gordana Basar

[više]

OBAVIJEST O NASTAVI NA DALJINU OD 15.10.2020. GODINE ZA UČENIKE PŠ PODBREŽJE I PŠ "JURAJ KAMENAR" VRHOVAC

Autor: Gordana Basar, 15. 10. 2020. 18:34

Poštovani roditelji i dragi učenici,

S obzirom na trenutnu epidemiološku situaciju zbog izolacije nekoliko učitelja naše škole  za učenike od 1. do 4. razreda Područne škole Podbrežje i Područne škole "Juraj Kamenar"  Vrhovac organizira  se nastava na daljinu od 15.10.2020. godine, a za njihovu braću i sestre koji pohađaju više razrede  (od 5. do 8. r.) zadaće i obaveze će im biti u Teamsu.

Učenici od 1. do 4. razreda prate Školu na teleleviziji HRT-HTV3 prema rasporedu:

*od 8.00 do 8.59 sati je 1. razred,

*od 8.59 do 9.59 sati je 2. razred,

*od 9.59 do 11.00 sati je 3. razred

*od 11.00 do 12.00 sati je 4. razred.

Repriza istih lekcija počinje u 14.00 i traje do 18.00 sati.

Navedena mjera uvedena je prvenstveno kako bi se spriječilo eventualno širenje zaraze. O trajanju ove mjere Škola će se savjetovati s epidemiološkom službom, a ovisit će i o zdravstvenom stanju učenika i članova njihovih obitelji.

Zahvaljujem na razumijevanju,

#ostanimo odgovorni

Gordana Basar

[više]

OBAVIJEST O OBAVEZI NOŠENJA MASKI U ŠKOLI OD 15.10.2020. GODINE Vijest ima dokument u privitku

Autor: Gordana Basar, 14. 10. 2020. 19:17

Poštovani i dragi učenici,

molim da od sutra, 15.10.2020. godine,  u školi ponovno koristite maske i za vrijeme nastave - kao što će ih koristiti učitelji, osim učenika od 1. do 4. razreda i razrednih odjela koji u svojoj učionici imaju dovoljan razmak. Znači, vraćamo se na  epidemiološku mjeru  koja je vrijedila od 7.9.2020. godine. Na hodnicima i u holu te u autobusima obavezne su maske za sve učenike.

Ulazak u školu i dalje ostaje po istom rasporedu i po istom protokolu.

OŠ "Slava Raškaj" Ozalj za sada nema oboljelih učenika, već samo u izolaciji 4 učenika (od ukupno 357) što znači da se odgovorno i ozbiljno   ponašate.

Hvala roditelji na podršci u odgovornom ponašanju  Vaše djece !

Hvala dragi moji učenici na poštivanju mjera u školi i izvan škole !

Hvala poštovane kolegice i kolege učitelji na odgovornom izvršavanju svih mjera u dežurstvima !

Svima nama želim sreće i zdravlja !

Ravnateljica škole: Gordana Basar, dipl. učitelj

SVI U ŠKOLI OD 21.9.2020. GODINE ! Vijest ima dokument u privitku

Autor: Gordana Basar, 18. 9. 2020. 13:44

Poštovani roditelji i dragi učenici,

Većina vas je s veseljem dočekala odluku o polasku u školu za  sve učenike od 5. do 8. razreda, a koja je usko povezana s Odlukom Stožera o nenošenju maski unutar jednog razrednog odjela.

U Karlovačkoj županiji situacija s Covid 19 nije blistava, no nadam se i vjerujem da ćemo svi  kao i do sada voditi brigu o poštivanju svih mjera koje su u školi  i dalje  na snazi:

1. dezinfekcija ruku na ulazu u školu, koriste se sva 4 ulaza prema rasporedu,
  2. školski obrok u učionici (osim učenika 7.-ih i 8.-ih razreda kada 3. sat imaju tjelesnu i zdravstvenu kulturu),
  3. odlazak van pod velikim odmorom za učenike koji ne uzimaju školski obrok u to vrijeme kada su povoljni vremenski uvjeti, a boravak na hodniku pred učionicom s maskama uz nazočnost/ dežurstvo učitelja koji je u to vrijeme završio nastavni sat (2. ili 3. sat),
  4. učenici nose maske u autobusima i na hodnicima, tj. u svim zajedničkim prostorima škole gdje postoji mogućnost miješanja razrednih odjela,
  5. učitelji i zaposlenici obavezno nose maske na hodnicima i u svim zajedničkim prostorima,
  6. vrata učionica bit će obilježena oznakom razrednog odjela koji boravi u toj učionici i ukupnim  brojem  učenika (zbog podatka za kuharice koje donose obrok pred učionicu),
  7. nastava iz svih nastavnih predmeta (osim informatike i TZK) odvija se u fiksnim učionicama u kojima učenici NE nose maske, osim ako to žele  zbog zdravstvenih razloga.

Povratak svih učenika na nastavu u školu uvjetuje rad u smjenama za učenike od 1. do 4. razreda: u tjednu od  21.9.2020. godine u jutarnjoj smjeni su učenici 2. i 4. razreda, a u poslijepodnevnoj 1. i 3. razreda te se izmjenjuju po tjednima, a u čenici od 5. do 8. razreda su stalna jutarnja smjena. Kao što je to bilo prošle školsk egodine prije prelaska na online nastavu.

Vidimo se u ponedjeljak, 21.9.2020. godine u školi !

Lijepi pozdrav,

Gordana Basar, ravnateljica škole

[više]

PRIJEVOZ UČENIKA U ŠK.G. 2019./2020.

Autor: Gordana Basar, 15. 9. 2019. 19:05

Poštovani roditelji i dragi učenici,

prijevoz po starom voznom redu vrijedi još samo za sutra, 16.9.2019.

Novi vozni red počinje vrijediti od utorka, 17.9.2019. godine i bit ćete obaviješteni u školi o vremenu polaska autobusa s polazne stanice  te o vremenu polaska iz Ozlja za povratak kućama. Na satnici je potrebno biti 5 minuta prije zakazanog vremena polaska.

Vozni red bit će sutra objavljen na web stranici škole.

Sretno u drugom tjednu nastave u novoj školskoj godini !

Gordana Basar, dipl. učitelj

[više]

U prilogu se nalazi popis udžbenika i drugih obrazovnih materijala  koji će se koristiti u šk. godini 2020./2021. Za pregled udžbenika i radnih materijala pojedinog razreda potrebno je odabrati razred u donjoj traci dokumenta.

« Listopad 2020 »