> O školi

OSOBNA KARTA ŠKOLE

Školsko područje OŠ “Slava Raškaj” Ozalj pokriva cjelokupno područje grada Ozlja. Na tom području djeluje matična škola sa sjedištem u Ozlju i 7 područnih škola. Prije nekoliko godina prestale su raditi dvije područne škole, PŠ Hrašće i PŠ Lović Prekriški.

S obzirom da je školsko područje brežuljkasto, naselja su raspršena te su područne škole udaljene i do 20 km od matične škole.Raspršenost naselja unutar grada povećava probleme prijevoza učenika u matičnu školu pa se naši učenici prevoze sa 6 lokacija.

U Matičnoj školi raspolažemo sa 9  klasičnih učionica i sa tri praktikuma ( kemija - fizika, tehnička kultura, informatička učionica).

Školska zgrada Matične škole izgrađena je 1974.godine i od tada je bila u neprestanoj funkciji rada u dvije smjene. Prešli smo na rad u jednoj smjeni 2012.godine kada je uređen prostor potkrovlja (1 učionica) i stekli uvjete za rad u jednoj smjeni.

« Prosinac 2017 »