Rezultati literarnog natječaja Ekološkog društva Žumberak

Autor: Jasenka Staničić, 9. 6. 2014.

Na završnoj školskoj priredbi objavljeni su rezultati literarnog natječaja u sklopu ekološko-edukativne akcije Ekološkog društva Žumberak s kojim naša škola surađuje već pet godina. Profesor psihologije Josip Šintić, predsjednik Društva, pročitao je imena nagrađenih učenika i njihovih mentora te im podijelio nagrade. Zahvaljujemo mu na uspješnoj suradnji i promociji ekološkog odgoja kao i naše škole u brojnim medijima - Školskim novinama, listu hrvatskih iseljenika u SAD-u "Zajedničar" te na internetskim stranicama koje pokrivaju sadržaje ekologije i turizma žumberačkog i samoborskog kraja - Moj Žumberak i Samoborfest.

Tekstove gospodina Šintića možete pročitati u nastavku...

Provedba ekološko-edukativne akcije s literarnim natječajem u OŠ «Slava Raškaj»Ozalj

Povjerenstvo je dodijelilo priznanja za 9 odabranih radova vodeći računa o uzrastu učenika, posebno za literarni izričaj na temu prirodnih ljepota zavičaja, a posebno za izuzetnu ekološku osviještenost. Rang nagrada određen je prema prosječnim ocjenama devet članova stručnog prosudbenog povjerenstva Ekološkog društva Žumberak..

Za izuzetnu ekološku osviještenost

Prva nagrada je dodijeljena

Vjeranu Rožiću, 4.r., PŠ Trg, voditeljica Jasminka Trpčić za sastavak Bajka o očišćenom smeću.

Druga nagrada dodijeljena je za dva rada:

Mihaeli Šimunić, 5. r., voditeljica Mara Smičiklas za sastavak Kako smo očistili divlje odlagalište otpada.

Mariji Bakale, 4., voditeljica Katica Graša za sastavak Koristan otpad

Treća nagrada dodijeljena je također za dva rada:

Martinu Kosu, 3. r., voditeljica Jasminka Žabčić za sastavak Dobri zmaj

Klari Marković – Mikoć, 4. r., voditeljica Katica Graša za pjesmu Majka priroda

Za literarni izričaj

Prva nagrada je dodijeljena

Petri Pilat, 4. r., voditeljica Katica Graša za pjesmu Naš dragi kaj

Druga nagrada je dodijeljena

Petri Perez, 3. r., voditeljica Jasminka Žabčić za pjesmu Kak je biti v mojemu kraju

Treća nagrada dodijeljena je  za dva rada:

Luciji Prebeg, 5. r., voditeljica Martina Domladovec Prstac za sastavak Ususret proljeću

Petri Pilat, 4. r., voditeljica Katica Graša za sastavak Naš Ozalj.

Za Ekološko društvo Žumberak, Josip Šintić, prof., voditelj akcije

U Zagrebu, 3. lipnja 2014.

Josip Šintić, prof.

Pobjednici ekološkog natječaja

U privitku možete pročitati članak g. Šintića namjenjen objavljivanju u medijima

OzaljEdEkClanakSkNov4.5.14.doc (58.00 KB)