Nagradni izlet za pobjednike natječaja „Naša pruga“

Autor: Jasenka Staničić, 12. 12. 2013.

Na likovnom natječaju Zavičajnog muzeja Ozalj i  ozaljskoga Društva „Naša djeca“ koji je organiziran u povodu 100. obljetnice izgradnje željezničke pruge Karlovac – Ozalj – Bubnjarci, pobjednicima su proglašeni plakati 4. razreda Matične škole, te plakati iz PŠ Podbrežje i  PŠ Police. Učenici su nagrađeni odlično organiziranim izletom u Karlovac. U pratnji učiteljica Katice Graša, Marije Šoštarić i Nikoline Tomašić, učenici su imali terensku nastavu za pamćenje! U ime učenika i njihovih učiteljica velika hvala ravnateljici Zavičajnog muzeja Ozalj Silviji Huljina na odlično organiziranom izletu, prepunom raznovrsnih (edukativnih i zabavnih) kulturnih sadržaja.

Više u nastavku...

Putovali su vlakom. U Karlovcu su najprije razgledali radne prostore Gradskog  kazališta Zorin dom i u njemu pogledali odličnu predstavu baletnoga studija „Tri praščića i zločesti vuk“. Nakon toga su u ugodnoj šetnji starom gradskom jezgrom došli do Gradskog muzeja Karlovac i razgledali njegov stalni postav. Na kraju su u Radićevoj ulici posjetili dječju knjižaru i slastičarnu „Knjiguljica“.  Oduševljeni  i prepuni dojmova vratili su se, opet vlakom, u Ozalj. Vlakovi  i pruga bili su i polazište svega ovoga.

Vlak_-video.wmv (2.63 MB)