Podigli smo Zelenu zastavu

Autor: Jasenka Staničić, 10. 6. 2011.

U sklopu završne školske priredbe pred školom smo po treći put podigli Zelenu zastavu, simbol pripadnosti Međunarodnoj mreži eko škola. Status eko škole obnavlja se svake dvije godine. Na priredbi koja je prethodila podizanju zastave, ravnateljica škole Zdenka Novak zahvalila je učenicima za postignute uspjehe na natjecanjima i smotrama u protekloj školskoj godini, a nagrade im je uručio dogradonačelnik Ozlja Dane Ugarković.

Poseban gost priredbe bio je predsjednik Ekološkog društva Žumberak Josip Šintić. On je učenicima i njihovim mentorima podijelio darove za sudjelovanje na literarnom natječaju "Uljepšajmo svoj zavičaj".

Objavljujemo tekst priopćenja Prosudbenog povjerenstva natječaja.

Za ekološku osviještenost  usmenu je pohvalu dobio Anto Marjanović, uč. 4.r., za  sastav «Priča stare haljine» te Andrej Šunjka, uč.3.r., PŠ Mali Erjavec za sastav «Otpad nije smeće».

Priznanje za ekološku osviještenost dodjeljuje se Patriciji Fumić, uč. 4.r., PŠ Trg za pjesmicu «Otpad nije smeće»;

Priznanje za ekološku osviještenost i literarni izričaj dodjeljuje se  Eni Jaušovec, uč. 4.r., za sastav «Mudra šuma», te Maji Kranjčec, uč. 4. r., za sastav «Priča jedne haljine».

Osobito priznanje za literarni izričaj dodjeljuje se Kristijanu Jelenčiću, uč. 4. r., za sastav «Ljepote moga zavičaja».

Osobito priznanje za ekološku osviještenost i literarni izričaj dodjeljuje se Luki Opaličkom, uč. 4. r. za sastav «Prijateljstvo s prirodom» i pjesmu «Moj brežuljkasti kraj»

Glavno priznanje za literarni izričaj dodjeljuje se  Magdi Lipšinić, uč. 5. r. za sastav «Kupa, reka moga zavičaja», pisan tradicionalnim ozaljsko-zajačkim, pretežito ikavskim govorom s primjesama ekavskog te kajkavskim narječjem.