Vrijedna donacija školskoj knjižnici i PŠ Trg

Autor: Jasenka Staničić, 28. 3. 2011.

Direktor dm-a Mirko Mrakužić osobno uručuje donaciju

U petak, 25. ožujka  u našoj je školi  održana svečanost primopredaje vrijednih donacija tvrtke dm-drogerie markt d.o.o.  i nakladničke kuće Školska knjiga d.o.o.

Također, tvrtka dm  donirala je Područnoj školi Trg računalo s pisačem, fotokopirni stroj te namještaj za  čuvanje nove i skupe opreme.

Velika hvala donatorima!

Ukupno 100 knjiga iz obvezne lektire za školsku knjižnicu u izdanju nakladničke kuće „Školska knjiga“ učenicima je osobno uručio direktor tvrtke Mirko Mrakužić, u pratnji direktora uprave Školske knjige, Ante Žužula.

Kao iznenađenje, Školska knjiga donirala je još četrdeset primjeraka veoma vrijedne literature za referentnu zbirku naše knjižnice: leksikone, rječnike, priručnike, zatim izbor djela klasika hrvatske književnosti te tri nova zemljovida za nastavu geografije.

Također, tvrtka dm  donirala je i namještaj za računalnu opremu Područnoj školi Trg. Iznenađenje za PŠ Trg bilo je novo računalo s pisačem te najsuvremeniji fotokopirni stroj. Sve u svemu, iznimno vrijedni darovi iznad svih očekivanja!

Direktor Mirko Mrakužić je svojedobno u Trgu pohađao razrednu nastavu, a u višim razredima bio je učenik naše matične škole. Spremno se odazvao našoj molbi da pomogne školskoj knjižnici značajno obnoviti fond školske lektire te učenicima iz Trga olakšati i uljepšati svakodnevni rad.

Na svečanosti koju smo pripremili za donatore pokušali smo što ljepše i srdačnije zahvaliti na tako vrijednim darovima. Ravnateljica škole  u svom je emotivnom govoru

naglasila značaj ove donacije te zahvalila svima koji su svojim doprinosom pomogli da se ona i ostvari.