PLAZMA SPORSKE IGRE MLADIH 17.01.2023. GODINE

Autor: Gordana Basar, 19. 1. 2023.

Plazma Sportske igre mladih u Ozlju započele novu sezonu

Plazma Sportske igre mladih 27. sezonu započele su u Karlovačkoj županiji natjecateljsko-edukativnim programima ‘’Zero Waste - Budi dio igre - Čuvajmo naš planet’’.

U Osnovnoj školi “Slava Raškaj” Ozalj prisutne je uz ravnateljicu škole Gordanu Basar pozdravila i gradonačelnica Ozlja Lidija Bošnjak.

„Ja sam presretna što ste odabrali našu školu i nisam mogla vjerovati da naša dvorana može izgledati ovako lijepo, a pogledajte  kako su djeca sretna što ste došli s ovim programom! Prekrasna edukativna radionica i sport i  igra ! Djeca uživaju učeći u igri.“ izjavila je ravnateljica.

Gradonačelnica Lidija Bošnjak pozdravila je prisutne: „Zahvaljujem organizatoru što ste doveli Plazma sportske igre mladih u Ozalj i ravnateljici što je ustupila školsku dvoranu za ovaj događaj.  U današnje vrijeme kada je jako teško smisliti zabavan način provođenja slobodnog vremena, ovaj program je osmislio odličan način kako kreirati slobodno vrijeme djece i mladih i to na zabavan način koji se njima sviđa. Isto tako, sviđa mi se i koncept Plazma Sportskih igara mladih gdje se promovira tolerancija, odgovorno društveno ponašanje, a ove godine i poseban naglasak na ekologiju.“

Nakon interaktive edukacije o zaštiti okoliša, učenici 1. A, 1. B, 2. razreda i učenici produženog boravka  su se na edukativnom poligonu natjecali u spretnosti i razvrstavanju otpada.  Najvještiji su bili učenici produženog boravka 3. i 4. Razreda.

‘’Plazma sportske igre mladih svake godine rade na nadogradnji spektra aktivnosti, tako da uz promicanje sporta i sportskog načina života svoju platformu koriste za pozitivan utjecaj na nove životne navike. Ove godine, samo u Hrvatskoj, u Igrama će sudjelovati 100.000 djece i mladih.’’ istaknuo je Tihomir Gudić, izvršni predsjednik Plazma Sportskih igara mladih.

Fotografije možete pogledati u Fotogaleriji.

Ravnateljica škole:

Gordana Basar, dipl. učitelj

Tijekom siječnja osnovnoškolska djeca učit će o zaštiti okoliša uz igru i sport u kampanji kojom Coca-Cola Hrvatska podržava Plazma Sportske igre mladih, a edukacija djece i mladih na području održivog razvoja održat će se u svim županijama u Hrvatskoj.

Edukacijski moduli podijeljeni su u 4 cjeline:

1)         Zrak i voda - Vrste i izvori zagađivača, načini onečišćenja vode i zraka te zaštita vode i zraka od onečišćenja.

2)         Planet Zemlja, biološka raznolikost i klimatske promjene – raznolikost živog svijeta na Zemlji, klimatske promjene kao posljedica globalnog zatopljenja.

3)         Otpad – Recikliranje i ponovna uporaba neopasnog otpada, razumijevanje važnosti adekvatnog gospodarenja otpadom, razvoj navika primarne selekcije - odabir otpada, tehničko kreativno recikliranje - primjena odbačenog neopasnog otpada u proizvodnji novih korisnih predmeta.

4)         Zeleni poligon – Nova natjecateljska disciplina u sklopu Plazma Sportskih igara mladih, s motoričkim zadacima primjerenim dobi natjecatelja.

Plazma Sportske igre mladih pružaju priliku djeci osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta da od siječnja do rujna besplatno sudjeluju u vrhunsko organiziranim natjecanjima u 10 sportova. Otvorene su prijave za sve sportske discipline: mali nogomet, Coca-Cola Cup u nogometu, HEP rukometni turnir, Kinder turnir u uličnoj košarci, odbojci na pijesku, odbojci, turnir u šahu, stolnom tenisu, Hrvatska pošta Cup u tenisu, Telemach Dan sporta). Pravo sudjelovanja imaju svi pojedinci i sve slobodno formirane ekipe, ljubitelji zdravog načina života i druženja, a ne samo djeca koja se aktivno bave sportom. Prijave su otvorene na: www.igremladih.hr

« Svibanj 2024 »