Ljubav djeci prije svega - Dječji tjedan

Autor: Blaženka Pavlović Mlačak, 9. 10. 2020.

Svake godine početkom listopada obilježava se Dječji tjedan. U ovim promijenjenim okolnostima i obilježavanje je bilo nešto drugačije.  Dječji tjedan započeo je sjednicom novog saziva Dječjeg gradskog vijeća koja je održana u prostorijama škole. U novom sazivu dječja gradonačelnica je Lea Blažina, a njena zamjenica Petra Trdin Jambrović.

Sjednici su prisustvovali predstavnici Grada Ozlja s gradonačelnicom Gordanom Lipšinić, ravnateljica škole Gordana Basar, predsjednica DND-a Ozalj Martina Bogović te učiteljica hrvatskog jezika Ivana Lukšić koja će voditi ovaj saziv Dječjeg gradskog vijeća. Čestitamo Lei i Petri!

Osim sjednice Dječjeg gradskog vijeća Dječji tjedan obilježili smo prigodnim aktivnostima i radionicama. Učenici 4. razreda sudjelovali su na radionici Dječja prava.

Učenici 5. razreda pisali su svoje želje zlatnoj ribici u okviru obrade lektire. Njihove zanimljive želje možete pročitati u priloženom dokumentu. Mali knjižničari izradili su straničnike s imenima naših prvašića koje ćemo im uručiti prilikom upisa u školsku knjižnicu. Učenici su na satovima razrednih odjela igrali razne digitalne igre kroz koje su osvijestili važnost poznavanja svojih prava, ali i obaveza.

Dječji tjedan zaključujemo stihovima Enesa Kiševića iz pjesme Velik kao dijete

Znaš li što ću ja postati
kada odrastem,
za tvoju ljepotu, svijete?

Ja kada odrastem
jako veliki,