Dan ružičastih majica

Autor: Jasenka Staničić, 28. 2. 2018.

Dan ružičastih majica, međunarodno poznat kao Pink Shirt Day, program je prevencije vršnjačkog nasilja. U svijetu se obilježava od 2007. godine, posljednje srijede u veljači.

Učiteljica Katice Graša i učenici 4. razreda matične škole ove su  godine treći put obilježili Dan ružičastih majica, a pridružili su im se učenici 2. razreda i učiteljica Jasminka Trpčić. Svi su došli  na nastavu u ružičastim majicama, a zatim su imali radionicu Što je nasilje. Cilj radionice bio je osvijestiti pojam nasilja i senzibilizirati djecu koja se ponašaju nasilno, pomoću priče o djevojčici Dori koju više puta povrijede. Uglavnom, bit je da djeca shvate da povreda ostavlja trag - pokidano srce ne može ponovno biti cijelo i uredno.

Na kraju su uredili panoe na kojima su istakli bitne poruke Dana ružičastih majica...

Događaj koji je prethodio cijeloj ideji je zlostavljanje dječaka iz Kanade koji je u školu došao odjeven u ružičastu majicu kako bi bio potpora teško bolesnoj majci. Nedugo zatim su se dječakovi školski kolege solidarizirali s njime i pojavili u školi u ružičastim majicama koje su time postale i simbolom ove inicijative.

« Svibanj 2018 »