Izvanučionička nastava PŠ Mali Erjavec i PŠ Zorkovac

Autor: Mirjana Petrunić, 7. 2. 2018.

Učenici PŠ Mali Erjavec i PŠ Zorkovac posjetili su bazen Trend wellnes centra, gdje su imali sat TZK , galeriju Vjekoslav Karas u  kojoj je postava izložbe „Dječje igračke iz hrvatske baštine“ . Izložba predstavlja bogatstvo i raznolikost dječjih igračaka izrađenih od drveta, keramike i šiblja, poput životinjskih likova, svirala, dječjeg namještaja, prijevoznih sredstva, keramičkih predmeta. Zatim su posjetili gradsku knjižnicu Ivan Goran Kovačić. Uz stručno vodstvo knjižničarke gđe. Nataše Vojnović, učenici su upoznali sve odjele. Učenici četvrtog razreda, na Zavičajnom odjelu vidjeli su prve knjige iz razdoblja čitaoničkog pokreta u gradu Karlovcu (Upisna knjiga posietiteljah Ilirske čitaonice karlovačke, Tri siela narodne čitaonice karlovačke, Grad Karlovac i njegova okolica).

« Rujan 2018 »