Učenici naše škole izlažu na međunarodnoj izložbi inovacija IKA

Autor: Predrag Matko, 30. 5. 2017.

Prenosimo dio teksta o izložbi IKA preuzet s portala Radio Mrežnice

... posebno su se svojim radom i idejama istakli najmlađi sudionici izložbe. Riječ je o učenicima OŠ Slave Raškaj iz Ozlja. Oni su se predstavili s CNC uređajem koji gravira drvo, matematičkom igraćom konzolom i igricom Najbrži prst.

Najbrži prst je djelo više mladih inovatora, dok su CNC prošle godine izradili učenici 8.razreda Ivan Živčić i Tomislav Vranić (ispravak autora).

Upravo je sa svojim izumom prošle godine pobijedio na državnom natjecanju iz informatike čime si je osigurao sigurno mjesto u srednjoj Tehničkoj školi, i to smjer mehatronika koji želi upisati i njegov godinu dana mlađi školski kolega, Jurica Razumić.

- Napravio sam igraću konzolu za vježbanje matematike. Ona vas uči matematiku kroz igru. Trebalo mi je mjesec dana da to napravim, a pomogao mi je i mentor Predrag Matko. Konzola vam postavi zadatak na koji morate odgovoriti kroz neku računsku operaciju, kaže Jurica.

Jurica već ima ponude na tržištu za svoju igraću konzolu, no želi je prvo usavršiti pa tek onda razraditi marketinški plan....

Čestitke našim dečkima!

potpuni tekst sa Radio Mrežnice