Književni susret ispunjen pozitivnim emocijama

Autor: Jasenka Staničić, 18. 5. 2017.

Mlada pjesnikinja iz Kamanja Anamarija Petrušić, učenica 2. razreda Gimnazije Karlovac predstavila je u našoj školi svoju prvu zbirku stihova „Jedan život“ .  Iako je do sada imala dosta javnih nastupa u gradskim knjižnicama u Ozlju i Karlovcu te nekoliko književnih večeri u svome Kamanju, ovo je Anamariji bio prvi školski književni susret. Pokazala nam je svoju veliku darovitost i predanost umjetničkom stvaranju. Učenici su to prepoznali i veoma pažljivo slušali i proživljavali njezine stihove.

Anamarija je 2016. godine objavila svoju prvu zbirku stihova „Jedan život“. Pisanjem se bavi od 5. razreda osnovne škole koju je pohađala u Kamanju. Za svoj je rad nagrađivana na književnim natječajima u Hrvatskoj i BiH. Zahvaljujući potpori roditelja i velikom angažmanu profesorice Sanje Benković- Marković, svoju prvu zbirku uspjela je objaviti sa samo 16 godina. U stihove je utkala svoje osjećaje i razmišljanja usmjerene na pozitivne životne vrijednosti  -  ljubav prema obitelji, prijateljima, zavičaju, prirodi, domovini, ali i lirske odjeke svojih prvih mladenačkih simpatija.

Knjigu je profinjeno ilustrirala Lucija Miličević iz Trga, bivša učenica naše škole i Anamarijina prijateljica iz razreda u karlovačkoj Gimnaziji.

Raspored sati 16/17

« Kolovoz 2017 »