Matineja Noći knjige uz šaljive priče i pjesme

Autor: Jasenka Staničić, 24. 4. 2017.

U povodu Noći knjige, koja se u osnovnim i srednjim školama obilježava kao matineja, naša školska knjižnica organizirala je  književni „domjenak“ za učenike 3. razreda. Program su zajednički pripremile razredna  učiteljica Katica Graša i knjižničarka Jasenka Staničić. Učenici su jedni drugima naglas čitali odabrane šaljive tekstove - prozu i poeziju poznatih hrvatskih književnika koji su osobito  njegovali humor - Zvonimira Baloga, Luke  Paljetka, Hrvoja Hitreca, Paje Kanižaja i drugih. Većina učenika  vrlo je ozbiljno shvatila svoj zadatak da izražajnim čitanjem treba privući pozornost ostalih. Na kraju su odlično riješili kratak kviz-upitnik te nastavili druženje uz knjigu i zdravu hranu koja potiče rad mozga - voćne grickalice i sjemenke.

Cilj je bio pridružiti se nacionalnom programu za popularizaciju knjige te se zabaviti uz duhovite književne  tekstove. I još jednom doživjeti da se uz knjigu može ugodno provesti vrijeme!

« Prosinac 2017 »