Daruj knjigu i učini dobro djelo

Autor: Jasenka Staničić, 15. 2. 2016.

Pripremila: Mateja Bosiljevac,7.a  članica Mladih knjižničara

Međunarodni dan darivanja knjiga obilježava se 14. veljače i volonterski je projekt kojim se želi probuditi ljubav prema čitanju i darivanju kod djece te ih potaknuti da više čitaju.

Ovaj tjedan u našoj školskoj knjižnici obilježavamo Međunarodni darivanja knjiga 14. veljače. Učenici daruju svoje slikovnice drugoj djeci. Mi Mladi knjižničari skupljat ćemo knjige i odnijeti ih u Gradsku knjižnicu „Ivan Goran Kovačić“ u Karlovcu, odakle će se dalje slati dječjim domovima i dječjim odjelima u bolnicama.

Svatko tko je darovao knjigu, učinio je dobro djelo jer će tako zasigurno  izmamiti osmijeh nekom drugom djetetu u čije će ruke njegova slikovnica doći.

Hvala  učenicima četvrtoga razreda koji su darovali svoje vlastite slikovnice, nastale na natječaju „Moja prva knjiga“! Hvala i svima ostalima čija imena možete pročitati na sljedećoj stranici!

Učenici koji su darovali knjige:

Tina Ferenac , 5.c (dvije slikovnice)

Mateja Vuljanić, 5.c

Anja Tuškan, 2.r.

Dorotea Jurina, 2.r.

Lara Janžetić, 2.r. ( dvije slikovnice)

Stipe Opalički, 4.r. ( tri slikovnice)

Lea Blažina, 2.r.

Ema Bunčić, 2.r.

Manuel Mojčec, 2.r.

Eva Basar, 2.r. ( dvije slikovnice)

Tin Mihalić, 2.r.

Helena Šarić , 2.r. ( dvije slikovnice)

Učenici  4. r. darovali su sve preostale primjerke vlastitih slikovnica s prošlogodišnjeg natječaja „moja prva knjiga“, tiskanih uz pomoć roditelja i razredne učiteljice. To su Elena Žganjer, Tihana Razumić, Stjepan Kozjan, Luka Jandri, Leon Blažina, Nikolina Marković , Laura Kovačić i učenica 7.r. Mihaela Šimunić.

Učenici  su  darovali  ukupno  47 slikovnica.