Preko trnja do sporta 2

Autor: Jasenka Staničić, 24. 11. 2014.

Mali i veliki volonteri očistili prostor uz nogometno igralište

U subotu 22. studenog  održana je još jedna volonterska akcija čišćenja okoliša. Unatoč  lošim vremenskim uvjetima, niskoj temperaturi i magli,  akcija nazvana „Preko trnja do sporta“ u potpunosti je uspjela! Odazvalo se više od 70 sudionika – učenika 6.b  razreda,  njihovih  roditelja i volontera koji su svojim sudjelovanjem akciji dali podršku.

Mali i veliki volonteri očistili prostor uz nogometno igralište

Rezultati  su vidljivi na fotografijama. Svi su vrijedno čistili prostor oko parkirališta i uz zgradu NK  Zrinski-Ozalj. Posjekli su visoko i gusto  divlje raslinje koje je cijelom terenu davalo zapušten izgled te prikupili odbačeno smeće oko zgrade i igrališta.

Zahvaljujući financijskoj potpori Grada Ozlja, sudionici akcije mogli su se za vrijeme stanke pod šatorom okrijepiti  porcijom  graha i vrućim napitkom. Predstavnici Grada također su svojom nazočnošću poduprli ovu akciju.

Nakon akcije,  odigrane su dvije nogometne utakmice. U prvoj su igrali mlađi a zatim stariji učenici. Zatim su djeca izazvala odrasle da se iskušaju u nogometnom umijeću, no roditelji ipak nisu „istrčali na teren“  opravdavajući se ozljedama i lošim terenom za igru. Zbog neizlaska na teren i neodigravanja utakmice, roditeljima prijeti kazna,  a utakmica se registrira  rezultatom 3:0 za učenike!
Za pohvalu je što je ova inicijativa potekla od samih učenika i roditelja. Veliku zaslugu za to ima njihova razrednica Mara Smičiklas koja ih potiče na ovakve aktivnosti  i predvodi  u njihovom ostvarivanju. Ova akcija uvod je u projekt uređenja svlačionica i ostalih prostorija za potrebe  NK Zrinski kako bi se djeci pružili minimalni uvjeti za bavljenje sportom.