Preko trnja do sporta

Autor: Predrag Matko, 18. 11. 2014.

6.b u akciji čišćenja deponija

Nakon uspješno provedenih akcija čišćenja divljih odlagališta otpada u travnju i svibnju, učenici 6.b razreda OŠ „Slava Raškaj“ Ozalj nastavljaju s novim ekološkim projektom.  U prošloj akciji vrijedna su djeca - zajedno s roditeljima očistila i  uljepšala okoliš u blizini ozaljske špilje. Zato i u subotu 22. studenog s početkom u 9 sati najavljuju  čišćenje zapuštene okolice nogometnog igrališta  NK Zrinski – Ozalj. Akciju su nazvali „Preko trnja do sporta!“ jer u stvarnom i prenesenom značenju uništavanjem  trnja promiču sport i zdravlje. Inicijativa je potekla od samih učenika 6.b koji  na ovaj način ponovno žele učiniti nešto korisno i pritom se međusobno još jače zbližiti. Ovakvi  projekti su građanski i zdravstveni odgoj u praksi. U zajedništvu s roditeljima i razrednicom, učenici stječu osjećaj da su korisni i da nešto dobro mogu učiniti za svoj grad i društvenu sredinu u kojoj žive.

Ova akcija uvod je veću akciju koju pokreću roditelji  djece uključenih u mlađe pogone NK „Zrinski“ u  kojoj  žele poboljšati uvjete za bavljenje sportom u našem gradu. Do proljetnog dijela nogometne sezone žele  urediti okoliš terena, svlačionice i tuševe.

Akciju podržava  i Grad Ozalj koji poziva šire građanstvo da se uključi i pomogne. Svaki sudionik neka ponese potreban alat  za čišćenje.  Zbog organiziranja  toplog obroka za sve volontere mole se građani da svoj dolazak najave na telefon  Grada 047 731-400.