SLAVINI PLANINARI POSJETILI PLATAK, SNJEŽNIK I TRSAT

Autor: Mirjana Petrunić, 19. 2. 2024.

Slavini planinari u pratnji voditeljica Sandre Prebeg i Mirjane Petrunić posjetili su Platak poznati sportsko rekreacijski centar te se od Platka uputili na Snježnik. Za pristup Snježniku iz smjera Platka, Slavinim planinarima je bilo potrebno približno sat vremena. Hodali su uz  skijašku stazu na Platku. Prateći smjerokaze i planinarske markacije hodajući stazom preko grebena došli su do vrha Snježnika. Snježnik je krška planina u zaleđu Rijeke, na rubu gorskokotarske visoravni.

Pogled koji se pruža s vidikovca na 1506 metara nad morem jedan od najljepših u Hrvatskoj. S vrha je lijep pogled na Kvarnerske otoke, Riječki zaljev, Istru i njen najviši vrh Učku, slovenski Snežnik, iza njega po dobroj vidljivosti vide se Kamničko Savinjske Alpe. Prema jugu i zapadu, vidi se Veliki Risnjak, Velika Kapela a iza nje i Velebit.

Zatim su posjetili Trsat. Trsat je smješten iznad kanjona Rijeke. Na Trsatu se nalazi poznato Marijansko svetište. Slavini planinari su posjetili trsatsku gradinu i kaštel.