Proveden prvi Youth event u okviru Erasmus+ projekta „Biram, odlučujem, sudjelujem, stvaram 2“ (BOSS 2)

Autor: Blaženka Pavlović Mlačak, 25. 9. 2023.

U petak, 22. rujna u našoj školi je proveden prvi Youth event u okviru Erasmus+ projekta „Biram, odlučujem, sudjelujem, stvaram 2“ (BOSS 2).
U sklopu aktivnosti je predstavljen LAG Vallis Colapis i partneri, cijeli projekt i aktivnosti koje tek slijede, ciljevi projekta, očekivani rezultati te rezultati istraživanja koje su tijekom svibnja i lipnja provedeni među učenicima sedmih i osmih razreda u dvije škole partnerice na projektu.

Naša škola je kao domaćin predstavila rad učeničke zadruge „Kotačac“ te etno sekciju prilikom čega su nam učenice i njihove učiteljice-mentorice pokazale kakve sve lijepe svari izrađuju svojim marljivim ručicama.
Osim „službenijeg“ dijela, s učenicima su odrađene i paralelne radionice na kojima se razgovaralo o Erasmus+ programu, potrebama učenika u školama, načinu na koji vide svoje lokalne zajednice, aktivnom uključivanju u život zajednica te smo razmijenili iskustva i neke primjere dobre prakse iz obje škole.
Puni dojmova i motivacije jedva čekamo sljedeće aktivnosti u školama koje slijede u listopadu
Projekt „Biram, odlučujem, sudjelujem, stvaram 2“ sufinanciran je sredstvima Europske unije u sklopu Erasmus+ programa, a preko Agencija za mobilnost i programe Europske unije. Nositelj je LAG Vallis Colapis, a partneri su Grad Ozalj, OŠ „Slava Raškaj“ Ozalj, Grad Duga Resa i OŠ „Vladimir Nazor“ Duga Resa.

Tekst: Vedrana Mikuličin

Fotografije preuzete s Facebook profila  OŠ "Vladimir Nazor" Duga Resa