ŠKOLA U PRIRRODI DONJI VELEMERIĆ - MARTINŠĆAK

Autor: Mirjana Petrunić, 14. 10. 2019.

U subotu 12. listopada 2019. učenici trećeg  razreda Matične škole i trećeih i četvrtih  razreda PŠ Mali Erjavec, Podbrežje, Trg, Vivodina i Vrhovac. U pratnji učiteljica: Dubravke Sučec, Dijane Kos Buić, Alenke Cindrić, Snježane Čurilović, Marije Šoštarić, Sanje Radočaj, Gordane Mikoč Lukunić i Mirjane Petrunić  otputovali su na terensku nastavu u Donji Velemerić.

Kroz radionice prirodnjaštva, po skautskom programu i metodama, učenici su bili animirani za upoznavanje čarobnog svijeta prirode (Istraživanje staništa biljnog i životinjskog svijeta, Ponašanje u prirodi, Orijentacija i Postupanje u slučaju da zalutaš). Učenici su se popeli na Martinšćak visok 346 m  na kojoj se nalazi kapela Sv. Martina. Saznali su da je brijeg dobio ime po crkvici, a zanimljivo je da se u prošlosti nazivao Gorica i bio je naseljen.

Učenici su  uživali  u lijepom jesenskom danu provedenom u prirodi. Poseban doživljanj je bio pečenje kobasica na logorskoj vatri.

U prilogu se nalazi popis udžbenika i drugih obrazovnih materijala  koji će se koristiti u šk. godini 2020./2021. Za pregled udžbenika i radnih materijala pojedinog razreda potrebno je odabrati razred u donjoj traci dokumenta.

« Rujan 2020 »