Radionice filcanja cvijeta

Autor: Blaženka Pavlović Mlačak, 11. 10. 2018.

Učenici razredne nastave (3. i 4. razreda) danas su sudjelovali na radionicama filcanja cvijeta. Radionice je održala gospođa Vesna Jakić iz Udruge Ruta s otoka Cresa.   Udruga djeluje od 2000.  godine te svojim aktivnostima pokušava stvoriti što bolje uvjete za kvalitetni život na otoku Cresu.

Osim što su se učenici okušali u filcanju vune, saznali su zanimljive informacije o životu na otoku na kojem je prerada vune  i izrada odjevnih predmeta predstavljala autohtoni način korištenja vune. Mogli su vidjeti i zanimljive predmete za svakodnevnu upotrebu izrađene od vune (privjeske, torbe, broševe i sl.) Ipak, najzanimljivije je bilo zasukati rukave, staviti pregaču i svojim rukama napraviti kvalitetnu sapunicu koja je prvi korak filcanja. A trud je na kraju nagrađen prekrasnim cvjetovima koje su učenici ponijeli kućama.

O vuni i filcanju, kao i o radu udruge možete više pročitati na linku https://ruta-cres.hr/vuna-i-filcanje-2/ .

Naši učenici sudjeluju u stvaranju programa internet radija Slavin glas. Naš program pratite na http://slavin-glas.live ili  preuzmite android app

U prilogu se nalazi popis udžbenika i drugih obrazovnih materijala  koji će se koristiti u šk. godini 2019./2020. Za pregled udžbenika i radnih materijala pojedinog razreda potrebno je odabrati razred u donjoj traci dokumenta.

Udzbenici 2019 -2020.xlsx

« Siječanj 2020 »