Donacija HT-a

Autor: Predrag Matko, 14. 9. 2018.

Naš se Ozalj, iako malen gradić, na karti STEM pokreta upisuje velikim slovima. Ozalj je tako jučer dobio dvije vrijedne donacije Hrvatskog Telekoma u sklopu donacijskog natječaja „Generacija NEXT“.
Uvjete natječaja u kategoriji Digitalne inovacije uz IoT zadovoljilo je ukupno 40 projekta od kojih su dva bila iz Ozlja. Donaciju za prvi projekt je dobila naša OŠ „Slava Raškaj“ Ozalj. Projekt uključuje izradu mjerne postaje za vremenske prilike kojim će se učenici uključiti u međunarodni GLOBE program.
Udruga Tehno OZ je dobila donaciju za izradu info punkta na Gradskom kupalištu. Info punkt će posjetiteljima i kupačima davati informacije o zagrijanosti rijeke Kupe i time pridonositi sigurnosti kupača.
Cilj provedbe ovih praktičnih projekata je potaknuti mlade i cijelo društvo na usvajanje novih znanja, razvoj STEM vještina, korištenje punog potencijala tehnologije, poticati inovativnost i cjeloživotno učenje kao preduvjet za pametno društvo.

« Rujan 2018 »