Poduzetništvo u OŠ “Slava Raškaj” Ozalj

Autor: Nada Peretić, 24. 1. 2024.

OŠ “Slava Raškaj” Ozalj u drugoj je godini provedbe školskog projekta “Čuvam etno – stvaram poduzetno!”

Tijekom prošle školske godine Učenička zadruga “Kotačac” proizvela je originalne ozaljske suvenire, zidne satove s vezom na platnu i jalbom. Ove školske godine Matična škola otkupila je deset satova, koji će biti postavljeni u učionicama. Prihod Učeničke zadruge od prodanih satova raspoređen je na način da dio ostaje Učeničkoj zadruzi za kupnju repromaterijala, a dio je podijeljen učenicima u poklon bonovima vrijednosti 20,00 eura i 10,00 eura, ovisno o tome koliko je pojedini učenik bio uključen u osmišljavanje i izradu sata. Primopredaja satova održana je u Područnoj školi Mali Erjavec, gdje su oni i nastali.

Ravnateljica škole Gordana Basar i voditeljica projekta Nada Peretić učenicima su uručile poklon bonove. Mali zadrugari kroz ovu su aktivnost naučili da se rad isplati i nagrađuje te da dio dobiti treba uložiti u repromaterijal za buduće proizvode.  Ovo je tek jedna u nizu projektnih aktivnosti u kojima učenici OŠ “Slava Raškaj” Ozalj sustavno stječu osnove financijske pismenosti i uče razmišljati poduzetnički, što je i cilj ovog održivog projekta.