Slavini planinari sudjelovali u manifestaciji "Knjigu na sunce"

Autor: Jasenka Staničić, 24. 6. 2017.

Izvor: Trend radio (novinarka Majda Petrunić)

Društvo Naša djeca organiziralo je jučer na Gradskom kupalištu manifestaciju “Knjigu na sunce!”. Riječ je o četvrtom izdanju manifestacije u kojoj su sudjelovali Radio klub Ozalj, DVD Vrhovac, Slavini planinari i Hrvatska gorska služba spašavanja.

Za mališane okupljene na Gradskom kupalištu u Ozlju organizirane su razne aktivnosti, kao što su zanimljive priče, dječja prečnica, vatrogasne igre, radioamaterske igre, planinari u akciji i slično. Dio svojih aktivnosti na kupalištu su mališanima pokazali i članovi Radio kluba Ozalj, koji ujedno održavaju i svoju manifestaciju “Elektroni nad Kupom”.

Što rade vatrogasci i kako se ponašati na otvorenom prostoru mališane su učili članovi Dobrovoljnog vatrogasnog društva Vrhovac. Više o planinarstvu, ljepotama prirode i njezinu očuvanju djeca su doznala od članova Slavinih planinara, koje vodi učiteljica Mirjana Petrunić.

Manifestacija “Knjigu na sunce!” i ove je godine dio kampanje “Čitaj mi!” – nacionalne kampanje za poticanje čitanja naglas djeci od najranije dobi.

Izvor: Trend radio

« Prosinac 2017 »