Vrijedna donacija sportske opreme iz Nizozemske

Autor: Jasenka Staničić, 23. 3. 2017.

U četvrtak 23. ožujka našoj školi isporučena je donacija sportske opreme kompanije Jansen-Fritsen iz Nizozemske i zaklade Sports for Children. Učenici i njihovi gosti dočekali su kamion pun gimnastičkih sprava i drugih sportskih pomagala čija je ukupna težina oko 1400 kg, a vrijednost se procjenjuje na 120 tisuća kuna. Riječ je o spravama poput konja s hvataljkama, kozlića, greda, trampolina, švedskih klupa, odskočnih daski, čunjeva za igru, većih i manjih strunjača i drugih sportskih rekvizita koji će  pridonijeti kvaliteti nastave tjelesne i zdravstvene kulture.

Samo šest škola u Hrvatskoj odabrano je za ovako vrijednu donaciju, od toga dvije iz Karlovačke županije - OŠ "Ivan Goran Kovačić" iz Duge Rese i naša škola.

Primopredaji sportske opreme prisustvovao je gospodin Stephan Groothuis, predstavnik zaklade Sports for Children koja već pet godina donira sportsku opremu djeci diljem svijeta.

U ime ravnateljice Gordane Basar, svih djelatnika i učenika, velika hvala zakladi i predstavnicima nizozemske kompanije za ovu vrijednu donaciju.

Fotografije: Jelica Mrzljak i Kristina Črne

« Prosinac 2017 »