Završna školska priredba

Autor: Jasenka Staničić, 10. 6. 2016.

Kao i svake godine, na završnoj priredbi predstavljamo sadržaje koji su obilježili proteklu školsku godinu. Ekologija je veoma bitan dio našeg školskog kurikuluma jer pripadamo Međunarodnoj mreži ekoškola. Predstavljena je nova slobodna aktivnost u školi –Planinarenje, koju su s oduševljenjem prihvatili mnogi učenici, kao i različiti projekti s eko i etno predznakom. Naši učenici bili su vrlo uspješni i na području tehnike i informatike i to su nam vrlo lijepo i na zabavan način prikazali. Glazbena škola Karlovac otvorila je područni odjel u Ozlju pa smo imali prigodu poslušati nekoliko lijepih i dobro uvježbanih izvedbi na harmonici, klaviru, violini i tamburicama. Osobitu živost i energiju u svome nastupu pokazali su učenici 4. razreda.

U završnom dijelu priredbe najuspješnijima su podijeljene nagrade i priznanja. Najprije je predsjednik Ekološkog društva Žumberak Josip Šintić, prof. podijelio priznanja za literarne radove na ekološko-edukativnom natječaju „Više cvijeća-manje smeća“. Zatim su dogradonačelnica Nada Diković i predsjednik Ogranka Matice hrvatske u Ozlju vlč. Josip Jakovčić podijelili knjige najuspješnijima u znanju, sportu i umjetničkom izrazu. Na kraju je ravnateljica Gordana Basar podijelila nagrade za 1. mjesto na državnim natjecanjima koja su osvojili Ivan Živčić, Tomislav Vranić i  Mihaela Šimunić.Posebno je istaknula doprinos njihovih mentora Dušanke Galez i Predraga Matka.  Priznanja je podijelila i najuspješnijim sudionicima Croatian Makers lige, učenici koja je bila najbrža u čitanju Mihaeli Golub i Loreni Golubić, učenici s najmanje izostanaka s nastave.Na kraju je proglasila i Učenika generacije i dodijelila mu poseban dar. To je Ivan Živčić iz 8.b koji se istaknuo  1. mjestom na državnom natjecanju koje je samo kruna njegovih brojnih uspjeha u informatici i robotici, ali i drugih vrijednosti koje ga kao učenika i mladu osobu krase.

Čestitamo svim dobitnicima nagrada i priznanja!

Fotografije:Jasminka Žabčić i facebook Gradske knjižnice i čitaonice Ivana Belostenca Ozalj