Osnovna škola "Slava Raškaj" Ozalj

Uspješni na županijskim natjecanjima

Autor: Jasenka Staničić, 1. 4. 2016.

(Podatke pripremila Martina Domladovac Prstac, pedagoginja)

I ove godine možemo se pohvaliti lijepim brojem učenika koji su, zahvaljujući dobrim rezultatima, nakon školskih bili pozvani i na županijska natjecanja. Svi oni zaslužuju pohvalu jer su samim plasmanom dokazali uspješnost i izvrsnost. Zato ih sve spominjemo, a onima koji su se plasirali među deset najboljih, navodimo i mjesto koje su zauzeli.

Ivan Živčić i Tomislav Vranić postali su državni prvaci na području informatike. Ivan Živčić osvojio je još jedno prvo mjesto, na Županijskom natjecanju iz tehničke kulture. Njihov mentor je učitelj informatike Predrag Matko.

Mihaela Šimunić sudjelovala je čak na četirima županijskim natjecanjima, ukupno u pet kategorija. Županijska je prvakinja iz hrvatskog jezika i ima najveći broj bodova od svih pozvanih na državno natjecanje. Mentorica joj je profesorica Dušanka Galez. Iz matematike je s profesoricom Ivanom Colarić bila četvrta, kao i iz biologije s profesoricom Jasminkom Dizdarević Gvožđak. Na županijskom LiDraNu sudjelovala je s novinarskim radom s profesoricom Karlom Lenuzzi Jakšić i samostalnim scenskim nastupom s knjižničarkom Jasenkom Staničić.

Na natjecanju iz hrvatskog jezika sudjelovale su Elma Nuhanović ( 10. mjesto) i Lucija Prebeg. Lucija Prebeg je iz povijesti, s profesoricom Marom Smičiklas, zauzela sedmo, a Elma Nuhanović deveto mjesto. Valentina Valić bila je sedma iz njemačkog jezika. Patricija Zorić bila je osma iz engleskog, a sudjelovala je i Maja Vuljanić. Njihova je mentorica profesorica Alenka Halić. Na Županijskom natjecanju iz geografije natjecala se Alenka Strahinić, a njezin mentor je profesor Željko Juriša.

U sportu su naši učenici bili uspješni u rukometu i nogometu. Rukometna ekipa osvojila je 2. mjesto u Karlovačkoj županiji. To su bile: Valentina Valić, Lorena Golubić, Lara Graša, Antea Šoštarić, Klara Marković-Mikoć,Petra Krnjaić, Anamari Kovačić, Ema Zvonarić, Tihana Razumić i Petra Pilat. Nogometaši koji su nas predstavljali na županijskom turniru su: Andrej Šunjka, Filip Starešina,Erik Šesto,Dominik Regetaš, Max Hajko, Luka Bajzek i Mateo Stojčić. Njihov je voditelj učitelj tjelesne kulture Albert Bukovac.

Za sada ovdje nedostaju podaci o sudjelovanju na likovnoj smotri LIK,  te natjecanjima Sigurno u prometu i Smotri učeničkih zadruga, koja još nisu održana.

Čestitke svim učenicima i njihovim mentorima!