U novu školsku godinu s novim izgledom škole i okoliša

Autor: Jasenka Staničić, 30. 8. 2015.

Pripremile učiteljice Alenka Cindrić i Snježana Čurilović

U akciju „Hrvatska volontira“ u svibnju ove godine uključili su se i roditelji učenika i djelatnici PŠ Vrhovac. Radovi su započeli u svibnju, a završili sredinom srpnja. Cilj akcije je bio oličiti učionice i hodnike, popločiti stazu  te urediti  prostor pred školom kako bi se dobilo mjesto za sigurno zaustavljanje pred školom.

Dvije subote u svibnju (23. i 30.) proveli smo u školi i osvježili zidove učionica i hodnika. Uz roditelje učenika i djelatnike škole volontiranju su se priključili i članovi KUD-a Vrhovac. Boju za zidove i potreban pribor financirala je Škola, a alat za ličenje su donijeli volonteri.

Prostor pred školom je promijenio izgled 1.lipnja kad je bager uklonio živicu i iskopao zemlju. Na tom je mjestu  pripremljena podloga za asfalt. Radove na iskopu i navozu  izvodio je građevinski obrt Žganjer, a troškove je podmirila Škola. Jedan dio pijeska donirao je spomenuti obrtnik.

Sljedeći korak u uređenju  bio je postavljanje rubnjaka uz cvjetnjak i popločavanje staze do same škole. Materijal je isto nabavila Škola, a u postavljanju rubnjaka i ploča sudjelovali su roditelji, članovi KUD-a Vrhovac, članovi sportskog društva i predsjednik mjesnog odbora.

Zahvaljujemo svima koji su na bilo koji način sudjelovali u akciji i nadamo se da će se odazvati i u sljedećim aktivnostima koje planiramo već na jesen. Ipak, moramo istaknuti roditelje koji su bili najaktivniji: Ivica Štenta, Tomislav Bakarić, Renata Ferenac i Suzana Škrak.

Na kraju zahvaljujemo i našoj ravnateljici, gđi Gordani Basar jer je podržala naš prijedlog o uređenju prostora pred školom i sudjelovala u radovima 30.svibnja.

Škola prije akcije uređenja

Škola nakon volonterskog uređenja

Fotografije nastale tijekom  akcije: