Priredba "Naš kraj zeleni je raj"- dodjela nagrada i promoviranje Panonskog lista i ljetopisa

Autor: Jasenka Staničić, 28. 5. 2015.

U povodu dodjele nagrada najuspješnijima na ekološko-edukativnom literarnom natječaju Ekološkog društva Žumberak u našoj školi održana je priredba pod naslovom „Naš kraj zeleni je raj“. Bila je to prigoda da iskažemo javnu zahvalnost dugogodišnjim suradnicima - profesoru Josipu Šintiću, predsjedniku Ekološkog društva Žumberak  i profesorici Sanji Benković-Marković. Oboje su zaslužni za lijepu medijsku promociju naše škole u Hrvatskoj i inozemstvu. Prof. Josip Šantić podijelio je nagrade učenicima i njihovim mentorima. Profesorica Sanja Benković-Marković, suradnica Panonskog instituta iz Gradišća, promovirala je najnovija izdanja ove ugledne institucije.

Učenici su dopunili program svojim prezentacijama o Gradišću i Žumberku, ekološkom projektu „Herbarij“ Slave Raškaj  te glazbenim točkama. Dvije klavirske skladbe izvele su Maja Kranjčec i Maja Golub, a mali zbor 3. razreda razveselio je gledatelje lijepim pjesmama vedrog ugođaja i prigodnog sadržaja.

Poticanje djece da pišu o svom kraju, da njeguju domaći izričaj i da na taj način razvijaju svijest o ljepoti i vrijednostima kraja u kojem žive, pravi je način kako se djecu uči poštivati i voljeti svoje, poručila je gradonačelnica mr.sc. Gordana Lipšinić. Dodala je da su na pravom putu da odgoje mlade koji će sutra svojim znanjima, svojim zalaganjem i radom, svojim entuzijazmom doprinositi kraju u kojem žive. Zahvalila je svima koji sudjeluju u ovom plemenitom nastojanju i čestitala nagrađenima.

U prilogu pogledajte fotografije i popis nagrađenih učenika.

Popis učenika nagrađenih na ekološko-edukativnom literarnom natječaju Ekološkog društva Žumberak:

Četiri  nagrade za literarni izričaj:

Tri prve nagrade:

Vanesa Vuksan, 4. r. Kak putujem ja v školu, I. nagrada za pjesnički literarni izričaj  na  domaćem jeziku

Elma Nuhanović, 6. r. Obečanje Slavi Raškaj, I. nagrada za prozni literarni izričaj  na književnom jeziku

Lorena Mihičinac, 4. r.  Ma prababa,  I. nagrada za prozni literarni izričaj  na domaćem jeziku

Jedna druga nagrada za literarni izričaj:

Martin Kos, 4. r.,  Hižica na brigu, II. nagrada za prozni literarni izričaj  na domaćem jeziku

Osam nagrada za ekološku osviještenost:

Tri prve nagrade:

Luka Graša, 4. r., U mom vinogradu, I. nagrada za ekološku osviještenost izraženu u prozi na domaćem jeziku

Luka Golubić, 3. r.,  Šumski raj, I. nagrada za ekološku osviještenost izraženu pjesmom na književnom jeziku

Leon Blažina, 3. r. Eko Zeko, I. nagrada za ekološku osviještenost izraženu u  prozi na književnom jeziku

Dvije druge nagrade za ekološku osviještenost:

Matea Mlačak, 2. r.; Životinje traže promjenu, II. nagrada za ekološku osviještenost izraženu  u  prozi na književnom jeziku

Loris Guštin, 3. r.; Najgori dan u životu, II. nagrada za ekološku osviještenost izraženu u prozi na književnom jeziku

Tri treće nagrade za ekološku osviještenost:

Ema Benčić, 3. r.,  Ne gušite prorodu, III. nagrada za ekološku osviještenost izraženu u prozi na književnom jeziku

Marcel Dasović, 2. r., Marsovci spašavaju svijet, III. nagrada za ekološku osviještenost izraženu u prozi na književnom jeziku

Marija Šaflin, 1. r. Vilenjaci u šumi, III. nagrada za ekološku osviještenost izraženu u prozi na književnom jeziku

Nastavnicima - mentorima  PRIZNANJA s obzirom na nagrade njihovim učenicima:

za literarno-ekološki odgoj učenika :Jasminka Žabčić

za literarni odgoj: Lenka Tanevski, Mara Smičiklas

za ekološki odgoj učenika: Irena Šimunić, Nada Peretić, Jasminka Trpčić, Gordana Marković-Lukunić

Čestitke nagrađenima i njihovim mentorima!