„ Naš kraj zeleni je raj“

Autor: Jasenka Staničić, 21. 5. 2015.

Na priredbi koju smo prema učeničkom prijedlogu nazvali „ Naš kraj zeleni je raj“ - predstavit ćemo dvoje dugogodišnjih suradnika. Zahvaljujući njima naša škola dobiva lijepu medijsku promociju u Hrvatskoj i inozemstvu. To su prof. Josip Šintić, predsjednik Ekološkog društva Žumberak i profesorica Sanja Benković-Marković, suradnica Panonskog instituta iz austrijske pokrajine Gradišće.

Nakon objave rezultata ekološko-edukativnog literarnog natječaja Ekološkog društva Žumberak, s kojim naša škola surađuje već šest godina, profesor psihologije Josip Šintić podijelit će priznanja učenicima i njihovim mentorima. Zahvaljujemo mu na uspješnoj promociji ekološkog odgoja i naše škole u brojnim medijima - Školskim novinama, listu hrvatskih iseljenika u SAD-u "Zajedničar"  te na internetskim stranicama koje pokrivaju sadržaje ekologije i turizma.

S Panonskim institutom, kulturnim centrom gradišćanskih Hrvata iz Austrije, naša škola surađuje već desetak godina zahvaljujući profesorici Sanji Benković- Marković. Kao suradnica glavnog urednika dr. Roberta Hajszana i naša bivša učenica, svake godine promovira nove brojeve Panonskog lista  i Panonskog ljetopisa. U nekim od prošlih brojeva objavljenii su i prilozi iz naše škole.

Učenici 7. I 8. razreda pripremili su u sklopu dodatne nastave geografije kratke prezentacije o gradišćanskim Hrvatima i  Parku prirode Žumberak, a učenici 6.b razreda prezentirat će svoj eko projekt „Herbarij“ Slave Raškaj. U programu sudjeluju i učenici Glazbene škole Karlovac i mali zbor 3.razreda

Nagrađeni na literarnom natječaju pročitat će svoje radove.

U prilogu se nalazi pozivnica za sve zainteresirane. Dobro nam došli!

.

Pozivnica.pdf (51.16 KB)