Nika Viktorovski osvojila 2. mjesto na Duga Resa Festu 2015!

Autor: Jasenka Staničić, 18. 5. 2015.

(izvor KAportal.hr)

Učenica 3. r. Područne škole Vivodina Nika Viktorovski, zajedno sa svojom pratećom ekipom u  kojoj su bili učenici  Marta Vrbos, Ana Vergot, i Jakov Vrbanek, osvojila je 2. mjesto na drugom po redu Duga Resa Festu!

Prvo mjesto pripalo je Karli Ani Sabljak učenici  8.r. Osnovne škole Ivana Brlić Mažuranić iz Ogulina. Karla je pjesmom Nine Badrić „Čarobno jutro“ zadivila žiri i osvojila uvjerljivih 99 bodova. Izvrsno drugo mjesto s osvojenih 75 bodova pripalo je našoj školi.  Nika je odlično otpjevala pjesmu „Svileni“ grupe Magazin. Treća je dugoreška škola Ivan Goran Kovačić za koju je nastupio Lovro Skolan s pjesmom Georga Ezre „Blame it on me“ i koja je osvojila 63 boda žirija. Od ukupno 16 škola koliko ih se natjecalo na ovogodišnjem Dugoreškom Eurosongu, četvrto mjesto pripalo je OŠ Banija s osvojenih 62 boda, a na petom je natjecanje završila OŠ Grabrik osvojivši 53 boda.

Čestitamo Niki i njezinim prijateljima, kao i učiteljicama Martini Kruhović i Sanji Fink koje su osmislile i uvježbale njihov sjajan nastup!

Pred žirijem kojeg su činili ugledni glazbenici i poznate osobe iz javnog života Marko Tomasović, Ivanka Boljkovac, Vesna Žagar, Dario Štefanac, Marina Tomašević, Uršula Tolj, Sanja Doležal, Goran Topolovac i Marko Turkalj nije bio nimalo lak zadatak, jer na jednom mjestu okupilo se doista puno mladih i kvalitetnih pjevača.

Zahvaljujući brojnim sponzorima, osigurane su i lijepe nagrade. Tako je prvoplasirana Karla osvojila dvodnevni izlet za dvije osobe u Veneciju, deset karata za Terme Tuhelj nagrada su za osvojeno drugo mjesto, trećeplasirani su osvojili karte za posjet zagrebačkom Zoološkom vrtu, a voditelji svih timova dobili su vaučere za posjet Nacionalnom parku Plitvička jezera.