Otvoren likovni natječaj "Slavini mladi akvarelisti"

Autor: Jasenka Staničić, 19. 1. 2015.

U spomen znamenitoj ozaljskoj umjetnici Slavi Raškaj, koja se u povijesti hrvatskoga slikarstva posebno istakla kao velika akvarelistkinja, naša škola od 19. siječnja do 1. ožujka otvara likovni natječaj za najljepši dječji akvarel, pod nazivom "Slavini mladi akvarelisti".

Cilj našega natječaja je njegovanje likovne i vizualne kulture učenika, poticanje umjetničkog izražavanja, upoznavanje s likom i stvaralaštvom Slave Raškaj, kao i kreativno druženje s učenicima i učiteljima iz drugih škola naše županije.

Natječaj je namijenjen učenicima osnovnih škola Karlovačke županije.Tema je slobodna, a zadana likovna tehnika je akvarel.

Propozicije i dodatne obavijesti nalaze se u nastavku...

Radovi moraju biti na papiru iz likovne mape prema dobi autora.

Na poleđinu rada potrebno je napisati zaporku i razred koji učenik pohađa. Zaporka se sastoji od dva dijela – imenice i  peteroznamenkastog broja. U omotnici treba priložiti rješenje zaporke, odnosno podatke o učeniku: ime i prezime, razred koji pohađa te ime voditelja-mentora.

Škole koje broje više od 350 učenika mogu poslati do 10 radova, a manje škole najviše 6 radova.

Svi radovi iz jedne škole moraju biti zajedno poslani. Svi podaci o zaporkama nalaze se u posebnoj, zatvorenoj omotnici.

Likovne radove u izvornome obliku treba poslati na adresu:

Osnovna škola „Slava Raškaj“ Ozalj

( za likovni natječaj)

Podgraj 10a

47 280 Ozalj

Najuspjeliji radovi prema ocjeni stručnog ocjenjivačkog suda bit će nagrađeni ili pohvaljeni. Mlađoj kategoriji pripadaju radovi učenika od 1. do 4. razreda, a starijoj od 5. do 8. razreda. U mlađoj i starijoj skupini bit će dodijeljena 1., 2. i 3. nagrada. Svi sudionici natječaja dobit će pohvalnice, a njihovi voditelji zahvalnice.

Svi radovi koji zadovoljavaju estetske kriterije i uvjete natječaja naći će se u postavu izložbe u povodu našega Dana škole, vezanog uz godišnjicu smrti Slave Raškaj.

Izložba će biti otvorena za javnost od 27. ožujka do 10. travnja.

Nagrade će biti dodijeljene na svečanoj priredbi u čast ozaljske slikarice, 27. ožujka 2015. Na svečanost će biti pozvani predstavnici svake škole, zajedno sa svojim mentorima.

Natječaj je otvoren od 19. siječnja do 1. ožujka 2015.

Organizator ne preuzima obvezu vraćanja radova, no oni će se moći preuzeti nakon izložbe.

Molimo sudionike da se pridržavaju navedenih uputa! Radovi koji ne budu ispunjavali uvjete natječaja, neće biti uvršteni u prosudbu.

Svim mladim akvarelistima i njihovim mentorima želimo puno zadovoljstva u kreativnom radu!