Počinje Mjesec hrvatske knjige

Autor: Blaženka Pavlović Mlačak, 15. 10. 2018.

Svake godine u razdoblju od 15. listopada do 15. studenog obilježava se Mjesec hrvatske knjige. Ovogodišnja tema  je vezana u obilježavanje Europske godine kulturne baštine pa je tako osnovni motiv glagoljica.

Kako bismo vam približili glagoljicu za vas smo pripremili natječaj Napiši mi na glagoljici o kojem više možete pročitati u nastavku.

Vaš zadatak je napisati  pozitivnu poruku na glagoljici.

U školskoj knjižnici možete naći listiće s glagoljaškim slovima koji su vam potrebni da biste znali napisati nešto na glagoljici.

Vaša poruka treba biti kratka (nije lako pisati glagoljicom, uvjerit ćete se sami!) i napisana kemijskom olovkom ili flomasterom.

Važno je da poruka bude što urednija, tj.  slova trebaju biti što pravilnija.

Također, vaša poruka može se odnositi na bilo što pozitivno što vas okružuje u vašem školskom ili svakodnevnom životu.

Kad smislite poruku i napišete je na glagoljici, potpišite je  i predajte školskoj knjižničarki.

Poruke možete predati do petka 8. studenog 2018. godine.

Sve će poruke biti izložene na panou, a najljepše tri i nagrađene simboličnim nagradama.

Za sva dodatna pitanja slobodno se obratite školskoj knižničarki!