Županijska smotra učeničkih zadruga

Autor: Jasenka Staničić, 22. 5. 2018.

U našoj školi 22. svibnja održana je, drugi  put zaredom, 19. Županijska smotra učeničkih zadruga. Nakon kulturno-umjetničkog programa i pozdrava ravnateljice Gordane Basar, Smotru je svečano otvorio dogradonačelnik Grada Ozlja Stjepan Basar. Sudjelovalo je ukupno 16 učeničkih zadruga iz 12 osnovnih i 3 srednje škola te zadruga Učeničkog doma Karlovac. Bila nam je čast i zadovoljstvo ugostiti mlade zadrugare i njihove voditelje, koji se bave kreativnim  i društveno korisnim radom  i pritom stvaraju prelijepe rukotvorine, oživljavaju kulturnu baštinu  ili nam predstavljaju odlične poduzetničke ideje.  Smotra je pokazala puno kreativnosti, mašte i truda vrijednih ruku kako bi se što bolje prikazalo čuvanje tradicije i njezina primjena na suvremenim uporabnim predmetima.

Naša Učenička zadruga „Kotačac“ ove godine predstavlja Etno skupinu koja djeluje u Područnoj školi Mali Erjavec i u Matičnoj školi u Ozlju...

Temeljna aktivnost ove skupine je vez na platnu i njegova primjena na ukrasnim i uporabnim predmetima. Tako je nastala ideja da se izrade ukrasni magneti i privjesci za ključeve. Motiv je uzet, kao i uvijek, iz zavičaja i neposrednog dječjeg okruženja. Brežuljcima ozaljskoga kraja dominiraju voćnjaci i vinogradi pa su mali zadrugari prikazali plodove vrijednih ruku: jabuke, kruške i grožđe.

Također, od ove školske godine u sklopu Zadruge djeluju i Mali kipari koji izrađuju skulpture (božićne jaslice) i reljefne pločice od keramike sa stiliziranim motivima, vezanim uz logo s motivom stare sorte jabuka kotačac.

"Jurjevanje u Trgu" - učenici PŠ Trg

Scenska igra 2. r.

Učenici s produženog boravka - 2.r.

Ravnateljica Gordana Basar pozdravlja sudionike Smotre

Dogradonačelnik Stjepan Basar svečano je otvorio Smotru