Noć knjige sa „Zvrkaonicom“ Siniše Cmrka

Autor: Jasenka Staničić, 24. 4. 2018.

Noć knjige 2018. obilježena je čak 287 grada i mjesta širom zemlje. Više od 669 sudionika (knjižnice, knjižare, nakladnici, odgojno-obrazovne ustanove…) pripremilo je gotovo 1200 različitih programa i akcija u cilju popularizacije knjige i čitanja.

Tim povodom u našoj školi gostovao je književnik, glumac, nekoć vrlo popularan TV voditelj i vječiti dječak Siniša Cmrk sa svojim vedrim projektom zvanim „Zvrkaonica“. „Zvrkaonice“ su čitateljsko-pisateljsko-glumački susreti koji potiču učenike i učenice za zainteresirano slušanje, pomno čitanje, stvaralačko pisanje i glumu, a vodi ih i realizira sam autor Siniša Cmrk. Uz obilje stihova nastalih na licu mjesta i uz aktivnu pomoć učenika, pisac nam je predstavio i svoju knjigu „Zvrk domaćinstvo, priče mačka Pisa u stihopisu“, koju ćete uskoro moći posuditi u školskoj knjižnici.

Održane su dvije radionice za učenike razredne nastave, a djeca su zaigranost autora i njegove pjesme popratila s puno smijeha i želje za kreativnom suradnjom, a zatim su i sami napisali puno svojih vlastitih pjesmica.

Fotografije: Maja Sokač

Posveta školi koju je napisao Siniša Cmrk