Bili smo domaćini Županijske smotre učeničkih zadruga

Autor: Jasenka Staničić, 13. 5. 2017.

U našoj školi 12. svibnja održana je 18. županijska smotra učeničkih zadruga. Nakon učeničkog programa i pozdrava ravnateljice Gordane Basar, Smotru je svečano otvorila ozaljska gradonačelnica Gordana Lipšinić. Sudjelovalo je ukupno 15 učeničkih zadruga iz 12 osnovnih i dviju srednjih škola te zadruga Učeničkog doma Karlovac. Na lijepo uređenim panoima i klupama našli su se ukrasni proizvodi i igračke izrađene od drva i ostalih prirodnih materijala, rukotvorine od keramike i tekstila, prirodna kozmetika i pripravci. Smotra je pokazala puno kreativnosti, mašte i truda vrijednih ruku kako bi se što bolje prikazalo čuvanje tradicije i njezina primjena na suvremenim uporabnim predmetima.

Naša Učenička zadruga „Kotačac“ ove je godine predstavila eko-torbice za pametne telefone i tablete. Torbice su izrađene od pamučnog materijala i ukrašene vunenim pletenim remenom, vezom, staklenim i drvenim perlicama. Nosive su uz različite odjevne kombinacije,  jer su u neutralnim tonovima bež i smeđe boje.Izradili su ih učenici PŠ Mali Erjavec s voditeljicom Nadom Peretić. Voditeljica UZ "Kotačac" je učiteljica Jasminka Žabčić. Zadrugu su predstavile učenice Daria Relić i Aurora Latin.

Povjerenstvo je odabralo tri zadruge koje će predstavljati Karlovačku županiju na 29. državnoj smotri. Prvo mjesto dodijelili su UZ „Ivančice“ iz OŠ Rečica, drugi je karlovački Centar za odgoj i obrazovanje djece i mladeži i njihova UZ „Leptir“, a treća UZ „Regoč“ iz OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Ogulin.

1. mjesto - UZ "Ivančice", OŠ Rečica

2. mjesto - UZ "Leptir" - Centar za odgoj i obrazovanje djece i mladeži Karlovac

3. mjesto- UZ"Regoč", OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Ogulin

OŠ Banija