UČENICIMA 8. B RAZREDA PREDSTAVLJENA POTVRDA O KOMPETENCIJAMA STEČENIM VOLONTIRANJEM!

Autor: Jasenka Staničić, 30. 1. 2017.

Tekst i fotografije: Jelica Mrzljak

Djelatnice i volonterke Volonterskog centra Kupa održale su zanimljivo predavanje i radionicu u Osnovnoj školi Slava Raškaj u Ozlju. Radionica je održana u sklopu sata razrednika u 8.b razredu čija je razrednica Irena Šimunić. Tema radionice bilo je volontiranje, mogućnosti mobilnosti za mlade u sklopu programa Erasmus + te ispunjavanje Potvrde o kompetencijama stečenim volontiranjem. Radionicu je uz djelatnicu LAG-a Vallis Colapis vodila i djelatnica naše škole Jelica Mrzljak, koja je predstavila svoje iskustvo s Erasmus + treninga u Irskoj na kojem je sudjelovala u studenom 2016. godine kao volonterka LAG-a Vallis Colapis.

Volonterski centar Kupa djeluje od 2013. godine unutar LAG-a Vallis Colapis i trenutno provodi projekt financiran od strane Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku pod nazivom „Volonterski centar Kupa“. U sklopu projekta predviđeni su obilasci svih gradova i općina koje pokriva LAG te promocija i valorizacija volonterstva, a uz to  i predavanje o Potvrdi o kompetencijama stečenim volontiranjem. S osmašima smo podijelili naše iskustvo međunarodnih mobilnosti na kojima smo sudjelovali te izveli nekoliko aktivnosti sa samih mobilnosti. Učenici su zatim sudjelovali u grupnom radu ispunjavanja potvrde o kompetencijama na način da je svaka grupa dobila dvije kompetencije te je morala ispisati koje su to vještine koje volonter može steći ili razviti volontiranjem u određenoj situaciji.

Osmaši su na ovaj način upoznati s osnovnim značenjem volontiranja, potvrde o kompetencijama,  programa Erasmus+ te mogućnostima za mlade koje im se pružaju u lokalnoj zajednici.

Pratite aktivnosti LAG-a Vallis Colapis i Volonterskog centra Kupa na njihovim mrežnim stranicama, na FB-u i uključite se! www.vck.vallis-colapis.hr www.leader.vallis-colapis.hr